Co mít sebou a čím začít? 

Sportovní oděv.
Volte pohodlný savý oděv ve kterém se budete cítit dobře.

Pevné sportovní boty.
Boty by měli mít pevnou podrážku. Nechápu lidi, kteří jdou cvičit např. v plážovkách. Posilovna je plná železa a když vám nespadne činka na nohu, můžete se kopnout.

Ručník a láhev s pitím.
Vlastní ručník je naprostá nezbytnost. Stále chodí do posiloven spousta lidí, kteří tuto zásadu nedodržují a zůstávají po nich upocená sedadla cvičebních strojů.
Nejvhodnější nápoj do fitness centra je čistá nesycená voda, případně iontový nápoj. Každé zařízení disponuje barem, který nápoje prodává.

 

Čím začít?

Ať budete chtít cvičit sami nebo s osobním trenérem, je vždy základ ve středu těla. Posílení svalového korzetu vám zesílí celkovou stabilitu těla, což je pro správné cvičení prvořadé.
Představme si naše tělo jako strom. Aby mohl mít pevný strom silné větve, musí mít silný a pevný kmen. Na tenkém a slabém kmeni žádné silné větve nevyrostou.

Přesto stále vidím mladé lidi vynakládat obrovské množství energie do svalů na rukou a prsou. Tělo na takové cvičení samozřejmě zareaguje a síla rukou se po krátké době prudce zvýší. To vede k navýšení váhy na činkách, ale ke zvednutí vyšší zátěže musí tělo zapojit obrovské množství svalů, aby to zvládlo. Dochází k přetěžování páteře a svalstva zad, bolesti v ramenách apod.

Zpět na Obecné informace