Suplementy – spalování tuků 

Spalovače

Spalovač tuku vám sám o sobě nijak nepomůže. Jedná se opět pouze o doplněk.
Nebude za vás ani dobře jíst, ani sportovat.

GRENADE 100 kapslíSpalovače tuku představují velmi významnou a účinnou součást dietního režimu, sledovat však všechny nové poznatky v této oblasti a rozlišit, který z mnoha přípravků funguje a který ne, je naprosto nemožné. Jak se v tom má člověk vyznat, když vám tolik výrobců tvrdí, že právě jejich spalovače nejvíce podporují odbourávání tuku, zrychlují metabolismus a že navíc pomáhají účinněji trénovat?
Tato problematika je dále komplikována tím, že některé spalovače tuku fungují jen u části populace, ale u zbytku ne. Když nechcete pouze tápat ve tmě a na slepo střílet, jak zjistíte, které přípravky byste měli zkusit?

Následující přehled by Vám to měl částečně usnadnit. Kromě základního členění spalovačů tuku, zde naleznete i stručnou informaci o tom, jak jsou jednotlivé spalovače tuku vědecky prověřené, tedy jinými slovy, které spalovače tuku se mohou opřít o poctivé vědecké důkazy nebo o přesvědčivé výsledky a které ne.

 

 

Stimulační spalovače tuků

Stimulační spalovače tuku patří mezi ty nejúčinnější. Princip jejich působení spočívá v tom, že stimulují centrální nervový systém a mají tzv. termogenní účinek, jehož důsledkem je zrychlení metabolizmu a mírné zvýšení tělesné teploty.
Základním předpokladem jejich použití je dobrý zdravotní stav. 

Do kategorie stimulačních spalovačů patří:

Kofein – Kofein je součástí většiny kombinovaných spalovačů (existují seriózní vědecké důkazy potvrzující uvedenou funkci, daná látka, či její účinná složka prospívá většině lidí).

Synefrin – Velmi silný stimulační a termogenní účinek. Synefrin nahradil nejznámější a nejsilnější spalovač všech dob – efedrin, který je v současné době na listině nedovolených prostředků.(Existují seriózní vědecké důkazy potvrzující uvedenou funkci, je třeba víc vědeckých studií, které to potvrdí.)

Extrakt zeleného čaje – Stimulační, termogenní a antioxidační účinky  (existují seriózní vědecké důkazy potvrzující uvedenou funkci, daná látka, či její účinná složka prospívá většině lidí).

Kakaové boby (extrakt) – Hlavní složkou jsou methyl-xantinové alkaloidy (především theobromin, kofein a Theofylin), dále biogenní aminy (Fenylethylamin a Tyramin), minerály a důležité aminokyseliny. (Existují seriózní vědecké důkazy potvrzující uvedenou funkci, daná látka, či její účinná složka prospívá většině lidí).

Guggulsterony (hnědý extrakt) – Optimalizace činnosti štítné žlázy, zrychlení metabolizmu, aktivní odbourávání tuku z krevního řečiště, snížení hladiny cholesterolu, která je v případě kulturistické stravy častá. (Existují seriózní vědecké důkazy potvrzující uvedenou funkci, daná látka, či její účinná složka prospívá většině lidí).

Nestimulační spalovače tuků

MB_kofein

 

Tato kategorie nestimulačních spalovačů se taky někdy nazývá Welness neboli šetrná kategorie.
Tyto spalovače neobsahují žádné stimulátory ( kofein, theobromin atd.) a jejich mechanizmus účinku působí odlišnou cestou.

 

 

 

Do této kategorie patří:

CLA (konjugovaná kyselina linoleová), Chrom, Pyruvát, L-Karnitin, Chytosan a z nejnovějších trendů Phaseolamin. 

Co se týče těchto spalovačů, tak zde platí, že většina z nich není nebo je jen z části vědecky ověřena. Existují jak pozitivní, tak negativní důkazy účinnosti, i v praxi někomu přípravek prospívá, někomu naopak ne. Je ještě třeba dalších výzkumů.

Zpět na články
Kam dál?

Trénink pro začátečníky

První polovinu kapitoly pro začátečníky bych rád věnoval lidem, kteří chtějí. Chtějí změnit své tělo k lepšímu.
Ve druhé polovině pak konkrétní plán.
První důležitý krok máte za sebou, tím bylo rozhodnutí stávající stav změnit.

 

Trénink problematických partií

Tento typ tréninku je zaměřený na ženy, co se rozhodly (záměrně nepíšu rozhodli, neboť následující tréninkový program je určen především pro ženy…) začít se zbavovat přebytečného tuku, možná vás následující řádky budou trochu inspirovat a poradí vám, jak na to…

 

Trénink na redukci hmotnosti, úbytek tuku

Trénink zaměřený na redukci tělesné hmotnosti je trénink přizpůsobený přáním klienta. Zpravidla to bývá trénink na hubnutí.

 

Sportovní trénink

Každý kdo sportuje, dosáhne v určitém čase maxima, které již nemůže sám překročit. Zde nastupujeme my, abychom klienta posunuli co možná nejdál.

 

Dornova metoda

Dornova metoda Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh.