Kruhový trénink 

Kruhový trénink je vhodný a zaměřený hlavně pro ženy bez ohledu na věk a váhu. Může si zacvičit, studentka, mamka na mateřské, podnikatelka, zaměstnaná žena, nebo babička.

Učení správné techniky

Vlivem moderní doby s nástupem nových, moderních technologií se spousta pracovní činnosti přeskupila do oblasti málo, či vůbec, pohyblivých činností, jako jsou práce na počítači, pokladny v supermarketech, zákaznické centra (call centers) apod. Tím se na spoustu hodin tělo stabilizuje v jedné poloze, která je převážně nevhodná pro kosterní a svalovou soustavu a tím po relativně krátkém čase dochází k tělesným dysbalancím, které sebou přináší nepříjemné bolesti v oblastech krčních a bederních. Často také doprovázené bolestmi hlavy. Dochází k výraznému oslabení mezilopatkových, břišních a gluterálních svalů, a pod… Na druhou stranu se výrazně zkracují svaly hrudní a bederní. Spolu se špatnými stravovacími návyky a ukládáním nadbytečného tuku, má za následek i špatný pocit ze svého těla.

 

Úspora času

Kruhový tréninkŽeny si často stěžují, že nemají čas trávit spoustu hodin v posilovně nebo fitness-centrech. Kruhový trénink přináší řešení. Jedná se o kompletní cvičební program, který zahrnuje prvky kardiovaskulárního i silového cvičení zároveň. Posiluje oslabené svaly, zpevňuje a rovná tělo do správné polohy, zrychluje metabolismus, spaluje tuky a pomáhá ztratit nadbytečnou váhu. Během 35 – 45 minut se v kruhu přesouváme z jednoho stanoviště na druhé a to po cca třiceti vteřinách. Kruhový trénink se skládá z 8-12 stanovišť, které jsou uspořádány do kruhu podle toho, zda se procvičuje dolní, střední nebo horní část těla. Během tréninku se rovnoměrně procvičí všechny důležité svalové skupiny. Jedna hodina je navíc čas, který si i velmi zaneprázdněná žena může dovolit třikrát týdně investovat do svého zdraví a krásy.

 

Nutno ovšem dodat, že ne každé fitness-centrum je vybaveno kruhovými stanovišti pro tento typ tréninku a proto je potřeba, aby tréninkový plán počítal z možnostmi daného fitness-centra.

Zpět cviky ženy