Zdravotní trénink

 

Život nám přináší radosti, ale také starosti. Obě situace se dříve nebo později odrazí na naší postavě. Tréninky se zdravotním zaměřením slouží k odstranění problémů, jakými jsou bolesti zad, ramen, kolen, kyčelních kloubů.foto 7

 

Zaměřuji se na problematiku skoliózy, horní a dolní zkřížený syndrom, pasivní dýchání aj.
Vstupní prohlídka začíná vždy kineziologickým rozborem a diagnostikou svalových skupin (pohledovou anamnézou). Zde se zkoumá tvar těla a jeho síla. Dochází k odhalení různých dysbalancí a pohybových dysfunkcí. Poté následuje plán cvičení vedoucí k odstranění bolesti a spokojenosti klienta. Dalo by se říct, že nejprve musím klienta tak říkajíc „srovnat“.

 

foto 6Při tomto zaměření často používám metody PNF(Proprioceptive Neuromuscular Facilitation) a PIR(postizometrické relaxace). Mezi nejčastěji používané pomůcky patří nestabilní podložka, bosu, overball.

 

 

Všechny informace získané o klientovi před tréninkem, v jeho průběhu i jeho konečné výsledky, jsou zaznamenávány do klientovy osobní karty, která mu je po celou dobu individuálně k dispozici.

 
 
 
 
 
 
Zpět na služby
Kam dál?

Trénink pro začátečníky

První polovinu kapitoly pro začátečníky bych rád věnoval lidem, kteří chtějí. Chtějí změnit své tělo k lepšímu.
Ve druhé polovině pak konkrétní plán.
První důležitý krok máte za sebou, tím bylo rozhodnutí stávající stav změnit.

 

Trénink problematických partií

Tento typ tréninku je zaměřený na ženy, co se rozhodly (záměrně nepíšu rozhodli, neboť následující tréninkový program je určen především pro ženy…) začít se zbavovat přebytečného tuku, možná vás následující řádky budou trochu inspirovat a poradí vám, jak na to…

 

Trénink na redukci hmotnosti, úbytek tuku

Trénink zaměřený na redukci tělesné hmotnosti je trénink přizpůsobený přáním klienta. Zpravidla to bývá trénink na hubnutí.

 

Sportovní trénink

Každý kdo sportuje, dosáhne v určitém čase maxima, které již nemůže sám překročit. Zde nastupujeme my, abychom klienta posunuli co možná nejdál.

 

Dornova metoda

Dornova metoda Dornova metoda je jemná manuální terapie, jejíž pomocí jsou klouby a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních správných poloh.