Silový trénink

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento trénink asi zaujme hlavně muže, ale samozřejmě i v řadách něžného pohlaví se určitě najde spousta žen, které se nebojí výzvy a chtějí se nějakým způsobem odlišit od těch ostatních nesportovně založených.

Silový trénink skutečně není určen jen pro kulturisty, ale pro všechny, kteří mají zájem zhubnout, zrychlit metabolismus či celkově zpevnit a vytvarovat postavu.

Čím více vám totiž bude přibývat svalová hmota, tím se i zrychlí spalování kalorií a to i v období, kdy nebudete cvičit.

 

Jak to funguje?

Síla roste s rostoucím svalovým objemem: Sval se skládá z velkého množství takzvaných kontraktilních vláken (česky – staživých). Větší sval obsahuje více těchto kontraktilních vláken, to znamená, že je silnější.

Síla roste díky častějším impulzům posílaným z mozku do svalu. Hlavní podstatou svalové síly není objem svalu, ale jeho vlastnosti, které pouhým okem nepoznáte. Díky silovému tréninku zvýšíte svalovou sílu, nebudete ale trénovat přímo funkci svalu, nýbrž funkci nervového systému a přenosu nervových vzruchů ke svalu. Silovým tréninkem se mozek naučí posílat nervové impulzy k pracujícím svalům rychleji a častěji, díky tomu se budou kontraktilní vlákna rychleji a častěji stahovat a sval vygeneruje větší sílu.

Síla roste díky aktivaci většího množství kontraktilních vláken.

Jak bylo řečeno výše, sval se skládá z obrovského množství kontrativních vláken. Jen malá část těchto vláken je však funkčních. Díky silovému tréninku sval naučíte využívat více těchto vláken a aktivace většího množství kontraktilních vláken bude znamenat zvýšení svalové síly.

Pro zesílení je ale třeba především naučit mozek posílat nervové impulzy do svalu rychleji a častěji a naučit sval využívat větší množství kontraktilních vláken. Toho docílíte tím, že budete zvedat větší váhy a v každé sérii budete provádět malý počet opakování. Pauzy mezi sériemi prodloužíte na cca 2 minuty.

Takto postaveným tréninkem tedy naučíte nervový systém a sval pracovat efektivněji, což povede ke zvýšení síly, vytrvalosti svalu a ke zrychlení metabolismu.

Tím, že budete zvedat velké váhy, zkvalitníte i mezisvalovou spolupráci: I tento fakt povede k tomu, že po pár týdnech tréninku budete schopni uzvednout těžší činky snáze.

 

 
Zpět na služby