SM-Systém

SPIRÁLNÍ STABILIZACE (SM-SYSTÉM)

 

Jedná se o originální metodu cvičení s pružným lanem, využívanou k léčení např. poruch páteře, skoliózy, ale hlavně k jejich předcházení dostatečnou regenerací. SM-SYSTÉM je výběr cviků, které aktivují svalové spirální řetězce vytvářejících svalový korzet. Tyto řetězce vytváří v těle sílu vzhůru, napřimují páteř, odlehčují tlak na meziobratlové ploténky a klouby a tím umožňují jejich výživu, regeneraci i léčbu.

 

smsystem

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožnují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na PC) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Pro koho je cvičení

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Cena individuální hodiny SM systém je 800,- Kč

 

 
Zpět na služby